Yaşam

Erkin Koray’ın kızı Damla Koray Çamlıca defin sırasında yanında bulunmayacak.

7 Ağustos’ta hayatını kaybeden Erkin Koray’ın kızı Damla Koray Çamlıca, “Defin sırasında kimse bulunmayacak. Mezar hazır olduğunda Toronto’daki Türk derneklerine yer ve saat bildirilecek.”

“ORAYA GÖMÜLMEK İSTEMEK YANLIŞ”

Usta sanatçının müzisyen kardeşi Korkut Koray, Kanada’da toprağa verilmek istediğini söyledi. Kızına, ‘Senin baban bu memleketin toprağında doğdu’ dedi. Bu insanlar onu ünlü yaptı.

Oraya gömülmek istemesi yanlış. Cenazesinin ülkemizde olması gerektiğini ve sevenlerinin ziyaret etmesi gerektiğini söyledim.

Damla, ‘Babamı bilirsiniz. Ne dediyse o oldu. Bana onu bozamayacağıma dair söz verdi. Dediğimi yapacağım’ dedi ve orada toprağa verileceğini bildirdi.

onaylamıyorum Türk konsolosluğu ‘Onu buraya gömmeyelim’ dese kızı belki ikna olur” dedi.

‘Boş bir yere 40 yıl küs kaldık’

Milliyet’ten Sercan Kısmet’in haberine göre Korkut Koray, ağabeyiyle 40 yıldır görüşmediğini belirterek, “Uzaktan takip ediyoruz. Kızı Damla yılda bir kez eşimi arıyor.

Damla, ölümünden bir gün önce ‘Babamı kaybediyoruz’ diye yazdı. Ertesi gün televizyondan ölüm haberini aldık. Bizim mücadelemiz kolay bir meseleydi…

Aramızdaki normal bir konuşma sırasında onu gücendirdiğimi düşündü. Kesti. 40 yıl konuşmadık. Bizi tanımıyor. Barışmak için hamle yaptım ama ilgilenmedi.

Erkin Koray yüzünden mi peşinden koşacağım? Ben de müzisyenim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu