Yaşam

Türkiye’nin En Zengin Dördüncü İsmi Semahat Sevim Arsel Kimdir, Semahat Sevim Arsel’in Serveti Ne Kadar?

Forbes List’e göre Türkiye’nin en zengin 4. ismi olan Semahat Sevim Arsel’in ismi arama motorlarında aranıyor. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren vatandaşlar Semahat Sevim Arsel’i merak ediyor. Semahat Sevim Arsel kimdir, kaç yaşındadır? sorularına yanıt arıyor. İşte Semahat Sevim Arsel’in hayatına dair merak edilen sorular ve cevapları…

Forbes bu yıl 37. Milyarderler Listesini yayınladı. Bu listede bazı Türk isimler yer alırken, listeye göre Türkiye’nin en zengin dördüncü kişisi Semahat Sevim Arsel oldu.

Vatandaşlar, Semahat Sevim Arsel’in adını ve hayatını aramaya başladı.

Semahat Sevim Arsel kimdir?

1928 yılında Ankara’da doğdu. Vehbi Koç’un kızı ve Koç Holding yönetim kurulu üyesidir. Semahat Arsel, Vehbi Koç ile Sadberk Hanım’ın en büyük çocuğu. Semahat Sevim Arsel’in kardeşleri; Rahmi Koç, Suna Kıraç, Sevgi Gönül. Semahat Sevim Arsel, Amerikan Kız Koleji’nden mezun olmuştur.

Semahat Sevim Arsel Kariyer

1964-1972 yılları arasında Koç Holding yönetim kurulu üyeliği ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyeliği yaptı. İngilizce ve Almanca bilen Arsel, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kurucu üyesidir. Florence Nightingale Vakfı’nın ikinci lideri ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’nun kurucusudur. TURYAT ve SANERC (Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi) başkanlığını yaptı. 1956 yılında Nusret Arsel ile evlenen Semahat Sevim Arsel’in çocuğu yoktur. Halen TURYAT ve SANERC (Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi) Başkanlığını yürütmektedir.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 2015 yılında açıkladığı verilere göre 2014 yılında ikinci mükellef olmuştur.

Semahat Sevim Arsel’in Serveti Ne Kadar?

Koç Holding yönetim kurulu üyesi ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyesi Semahat Sevim Arsel’in 3 milyar dolarlık serveti var. Bu servetle Arsel, Türkiye’nin en zengin dördüncü kişisi oldu.

haberboyabat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu