Haber

Talas Belediyesi Destekli Başakpınar Yaz Spor Okulları Sezonu Açıldı

Talas Belediyesi’nin desteklediği Başakpınar Yaz SporOkulların dönem açılışı törenle gerçekleştirildi.

Başakapınar Şaban Tankut Stadyumu’nda düzenlenen törene Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Yöneticisi ve ASKF Lideri Memnun Önal, Başakpınar Spor Kulübü Başkan Yardımcısı İsmail Aydoğan ile sporcular ve aileleri katıldı. Yıl boyunca 10-15 yaş arası çocuklardan oluşan yaklaşık 200 sporcu futbol, ​​tekvando ve jimnastik branşlarında eğitim alacak.

“Bizim için değerlisiniz”

Törende konuşan Önder Yalçın, gençlerin bu tür düzenlemelere dahil olmasının ülke yönetiminin ilerideki amacını ortaya koymak olduğuna işaret etti. Gençlere ‘Bizim için önemlisiniz’ diyen Önder Yalçın, şunları söyledi:

“Bir disiplinin içinde olmak, ‘İleride bu ülkenin yönetiminde yer almak istiyorum’ argümanını ortaya koymak demektir. Biz sizi böyle görüyoruz. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımıza sorsak bu nedir? Senin için en pahalı şey bu ülkenin gençleri diyecek ki, ‘Annene babana sorsak sana gösterirler. Öğretmenleriniz ve büyükleriniz de aynı şeyi söyleyecektir. Bu benim için aynı. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Allah korusun devlet, eğer senin için böyle güzel bir tesis yapılmışsa ve bu kadar insan halka açık bir yere geliyorsa bu senin suçun.” mutluluğunuz ve başarınız için.”

Başkan Yalçın’dan gençlere 3 tavsiye

Başkan Yalçın yaptığı konuşmada gençlere üç önemli tavsiyede bulundu, “Üniversitedeki gençlere söylüyorum ve size söylüyorum bir gençte en az 3 özellik olmalı. Birincisi bir spor dalında uzman olmalı, ikincisi bir spor dalında uzman olmalı.” mutlaka bir müzik aleti olmalı. Bir diğerinin mutlaka yabancı dili olmalı. “Onlara imkan sağlayacak ortamı oluşturmaya çalışıyoruz. Devletin yaptığı her şey senin geleceğin için. Göreviniz hem okul hayatınızı hem de spor hayatınızı sürdürmektir” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan TFF Bölge Başkanı ve ASKF Lideri Memnun Önal, dönemin hayırlı olmasını dileyerek, Önder Yalçın’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış öncesi konuşan Başakpınar Spor Kulübü Başkan Yardımcısı İsmail Aydoğan da Başkan Yalçın’a katkılarından dolayı teşekkür etti. – KAYSERİ

oguzeli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu