Haber

Sri Lanka Büyükelçisinden Başkan Böcek’e Ziyaret

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Saranya Hasanthi Urugodawatte Dissanayake, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Tarım ve turizmin iki ülkenin ortak paydası olduğunu belirten Lider Böcek, “Ticaret başta olmak üzere sosyal ve kültürel anlamda işbirliği yapabiliriz.”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Saranya Hasanthi Urugodawatte Dissanayake ve Sri Lanka’nın Antalya Fahri Konsolosu Ali Kamburoğlu’nu ağırladı.

TARIM VE TURİZM ORTAK SEKTÖRÜ

Büyükelçi Dissanayake’ye Antalya’nın tarım ve turizm potansiyeli hakkında bilgi veren Lider Böcek, “Antalya, Türk turizminin ve tarımının başkenti olarak biliniyor. 700 bin geceleme kapasitesine sahiptir. Ülkemizdeki Mavi Bayraklı sayısının yarısı Antalya’da bulunmaktadır. 2022’de 13 milyon 400 bin turist ziyaret etti. Sayın Büyükelçimiz ve Sayın Konsolosumuz sayesinde, iki ülkenin ortak sektörleri olan turizm ve tarım başta olmak üzere ticari, sosyal ve kültürel işbirliği ve işbirliği faaliyetlerinde işbirliği yapabiliriz.”

İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRME UMUTLARI

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Saranya Hasanthi Urugodawatte Dissanayake, “Antalya’ya çok benziyoruz, turizm, tarım ve bilişim sektörlerinde çalışmalarımız var. Antalya’da çok verimli çalışmalar yürüttük. İşbirliğimizin artmasını temenni ediyorum” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bornovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu