Haber

Konya Seyyar Gözlük ve Diş Aletleri Deprem Mağdurlarının Yardımını Sağlıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hataylılar için deprem bölgesinde hizmet veren Konya Taşınabilir Göz ve Taşınabilir Diş Aletlerinde incelemelerde bulundu. Önder Altay, “Konya sivil toplum kuruluşlarımızın katkılarıyla hayata geçirdiğimiz mobil araçlarımız deprem bölgesinde önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Asrın felaketinin yaralarını hep birlikte, devlet ve milletin el birliği ile Allah’ın izniyle saracağız” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’da sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hazırladıkları portatif araçları ziyaret etti.

Konya olarak 6 Şubat depremlerinde harap olan kardeş şehirleri Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak için büyük çaba sarf ettiklerini kaydeden Lider Altay, Konya’nın katkılarıyla hayata geçirdikleri portatif gözlük ve portatif diş aletlerini anlattı. sivil toplum kuruluşları, deprem bölgesinde değerli bir ihtiyacı karşılamaktadır.

Deprem bölgesinde portatif araçları inceleyerek depremzedelere moral vermeye çalıştıklarını kaydeden Lider Altay, “Konya Diş Hekimleri Odası ile hayata geçirdiğimiz Ağız ve Diş Sağlığı Teşhis ve Tedavi Aracımız, Konya Gözlükçüler ve Gözlükçüler Odası ile birlikte hazırladığımız Portatif Camlı Aracımız ise depremzedelerimiz için hizmetlerine devam ediyor. Hatay’da sağlık hizmetimizden yararlanan vatandaşlarımızın şükran ve dualarını Konya halkına iletiyorum. Buradan kardeşlerimiz Konya’ya ve Konya halkına selamlarını iletiyorlar. Asrın felaketinin yaralarını her zaman devlet-millet dayanışmasıyla Allah’ın izniyle saracağız.”

Gezici diş ve gözlük araçlarından sağlık hizmeti alan depremzede vatandaşlar da desteklerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Ağız ve Diş Sağlığı Teşhis ve Tedavi Aracı, Hatay’da beyin sarsıntısı alanında hizmet vermeye başladığı günden bu yana 1.357 vatandaşın diş muayenesi ve tedavisini, portatif gözlük aracıyla ise 1.131 kişinin göz muayenesini gerçekleştirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu