Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem’den Halk TV açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Fazilet, CHP’nin tüm reklam ve canlı yayın hizmeti satın alma sözleşmelerini feshetme kararından kaynaklandığını düşündüğü “gerçekle tutarsız” haberlerin doğru olmadığını belirtti.

Erdem, yaptığı yazılı açıklamada CHP’nin Halk TV ile kurumsal bağlarının sona erdiğini hatırlatarak, partinin kurumsal kararlarının kişiselleştirilmemesi gerektiğini vurguladı.

Halk TV’nin KJ (Karakter Jeneratörü) bölümüne “Eren Erdem sözleşmeyi feshetti” ibaresinin konulmasının makul bir yaklaşım olmadığını belirten Erdem, şunları kaydetti:

“Kurucu olarak kurumsal kimliğimiz, merkezi ve yerel temsilcilerimizi kapsamaktadır. Halk TV, program yapmak için belediyelerimizden ‘her TV kanalı’ kadar yer tahsisi talep edebilir.

“Kamu TV çalışanları kararımızın hedefi değil”

Tarafın ajans, yayın organları ve benzeri kuruluşlarla reklam anlaşması yapıp yapmama hakkını saklı tuttuğunu vurgulayan Erdem, şunları kaydetti:

“Elbette sansür uygulamıyoruz, yasak da koymuyoruz. İletişim çerçevemiz bu. Bu bağlamda ‘reklam ve canlı yayın hizmet alım sözleşmelerimizin tamamını feshetme’ kararımıza verilen tepkiden kaynaklandığını düşündüğüm tutarsız haberler doğru değil. Halk TV’de çalışan basın meslektaşlarımız kararımızın amacı değil. Türkiye’de bu kadar yoğun bir gündem varken bu tartışmanın odağı olmayı uygun bulmuyoruz.

haberyusufeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu