Haber

Çatalca’da 150 dönüm arazi küle dönünce kümesleri yanan tavuklar son anda kurtarıldı.

Çatalca’da 150 dönüm arazi küle dönünce kümesleri yanan tavuklar son anda kurtarıldı.

İSTANBUL – İstanbul Çatalca’da yaklaşık 150 dönüm arazide çıkan yangın paniğe neden oldu. Yüzlerce balya ve ağaç yakılırken tavuk kümesleri küle döndü. Yangın anları çevredeki vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı.

Yangın, saat 15.00 sıralarında Çatalca Ovayenice Mahallesi’nde yaklaşık 150 dönüm arazide çıktı. Ekin tarlasında çıktığı öğrenilen yangın kısa sürede büyüyerek çok sayıda tarla ve evi sardı. Alevler birkaç metre yükselirken çevredeki vatandaşlar durumu kısa sürede itfaiyeye bildirdi. Çevre ilçelerden takviye isteyen itfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederken, yüzlerce saman balyası ve ağaç küle döndü. Bir konutun bahçesindeki kümesler alevler içinde kalırken, hayvanlar son anda kurtarıldı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınırken soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangında metrelerce yükselen alevler çevredeki vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı.

Olay anını anlatan Şahin Çevik, “Alevleri görünce yangın söndürücüler ve iş makineleriyle müdahale ettik ama el ile ne kadar müdahale edilebilir. Hızlı bir şekilde itfaiye ekiplerine durumu bildirdik. Kısa sürede geldiler. ve yangını kontrol altına aldı.Şu anda soğutma çalışmaları devam ediyor.Herhangi bir can kaybımız olmadı, bizi mutlu eden tek şey buydu. Yaklaşık 150 dönüm arazi yandı. Hayvanlarımızda da herhangi bir sıkıntı yok, yangın çıkınca komşularımız hızla salıverildi. Onun dışında balyalarımız da yandı” dedi.

cameli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu